• Date
  Tuesday June 16th, 2015
  İvriz, Konya’nın Ereğli ilçesi sınırlarındadır. Milattan önce iki binli yıllarda kurulan Tuvana Krallığına ait, suyun kaynağında kayalara oyulmuş bereket anıtı büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. Tabii güzellikleriyle insanı büyüleyen ve su kaynakları ile iyi bir dinlenme mekanı olarak hizmet veren İvriz görülmeğe değer.
 • Date
  Monday June 22nd, 2015
  Beyşehir’in 18 kilometre doğusunda yer alan Fasıllar Anıtı, dünyanın en büyük kaya anıtlarından biridir. Aynı zamanda Bizans dönemine ait Misthia kenti harabelerinin de bulunduğu köyde yer alan Fasıllar Anıtı Büyük Tanrı'yı bir dağ tapınağında iki arslan arasında gösterir.
 • Date
  Tuesday June 16th, 2015
  Beyşehir’e 22 kilometre mesafede bulunan Eflatun Pınarı, Milattan önce 12. yüzyılda, Hititler döneminde kurulmuş, Hattuşa’dan sonraki en önemli Hitit Anıtıdır. Anıtın önünde 40 metreye 30 metre genişliğinde kutsal bir havuz yer almaktadır.
 • Date
  Thursday November 5th, 2015
  1924 yılında Konya Belediye Meclisi'nin bir Atatürk anıtı yapılmasına karar vermesinden sonra, yer olarak kentin batısındaki İstasyon Caddesi uygun bulunmuş, meydanda bulunan 1917 yılında Mimar Muzaffer’e (1881-1920) Tarım Anıtı olarak yaptırılan Konya Ziraat Abidesi’nin de kaide olarak kullanılmasına karar verilmiştir.